Hikayemiz

Discovering Inner Harmony Through Mindful Meditation

Kurucu Hikayesi

“Birbirimizi görmedik ama şu an burada isen belli ki bir sebebi var ve yollarımızın kesişmesi hiç de tesadüf değil. Hazır buraya kadar gelmişken, sana biraz kendimden bahsedeyim; Herkesin sıcaktan bunaldığı, düğün sezonunun zirveye ulaştığı, boyozu, gevreği ve çiğdemi ile meşhur İzmir’de doğmuş, Selanik göçmeni bir anne ile Harput göçmeni bir babanın iki kızlarından biriyim. Annemin bir gece önce gittiği düğünün ertesi sabahında bu tarafta şenlik var deyip, çıkagelmişim. Sanırım bu yüzdendir ki, o gün bugündür hâlâ yerimde duramayan, sürekli üreten, fikirleri şölene çevirmeyi seven ve hayatın kendisini de seven birisiyim. İzmir Kız Lisesi mezunu, altın bileziğini mühendis olarak bileğine takmış İstanbul Teknik Üniversite’li ve hep hayallerinin peşinde koşan bir kadınım.

Evli, 2 çocuk, bir de kedi annesi ve sınırları sadece resimlerin çerçevesi olarak kullanan ve hem kendi yolculuğunda hem de marka yolculuğunda sürekli sınırları aşmak üzere çıktığı serüvende kendini Hindistan’da bulmuş, keşfine orada devam etmekte olan bir maceraperestim. Altın bileziğimin yanına yoga öğretmenliği, mindfulness öğretmenliklerini (çocuk ergen ve yetişkinler için) de eklemiş bir ana, ses banyosu şifacısı, bir spritüelist, bir kadın, bir eş, bir öğretmen ve bir marka ve ürün tasarımcısıyım.

Prana Dem markamın ilham kaynağı küçük yaşlarımda büyüklerin bana aldığımız nefes sayısının belli olduğunu ve bizim hikâyemizin içinde sayılı ve saklı olduğunu söylemesiyle başladı aslında. Çocuk aklımla oturur nefesimin sayısını değiştirmeye çalışır ya tutabildiği kadar çok tutar ya da hızlı hızlı ciğerlerim patlayana kadar nefes alıp vererek artırmaya çalışır sözüm ona evrenin kurallarını kendimce değiştirmeye çabalardım. Tüm amacım o zaman da bu zamanda ezberleri bozmaktı aslında. Ve bugün tüm manevi birikimimle geldiğim noktada Prana Dem markamı kurarak bu yolculukta yeni bir sayfa
açmak ve kendimden başlayarak insanları dönüştürüp şifa olmak istiyorum.

Ben Fidan Duman, biliyorum ki ne düşündüğümüz değil ne olduğumuzdur bizi gerçek kılan. Bu motivasyonla yoluma kadim bilgilerden ilham alarak devam ediyorum.

Fidan Duman

Kurucu
0 +

yıl deneyim

Kurucu Hikayesi

“Huuuu!!! Aummm!!! Ankh Ka Ba Ra!!!

Ey bu yolda benim gibi senin gibi yürüyen yolcu:

1. Hepimiz aynı yoldayız ve aynı yolun yolcusuyuz. Yalnız değilsin burada. Unutma!
2. Kimse diğerinden daha iyi değil.
3. Eylemlerimizin sonuçları vardır. Tanrı Shiva’nın da dediği gibi ‘İstediğiniz kararı vermekte özgürsünüz ancak bu kararların sonuçlarından özgür değilsiniz.’
4. İyi düşünceler ve eylemler olumlu sonuçlar getirir.
5. Kader ve kısmetin senin elinde.
6. Her birimizin bireysel aydınlanmamıza doğru ilerleyeceğimiz eşsiz ve anlamlı bir yolu var.
7. Güç senin içinde şifa da… Başka yerlerde arama!
8. Her gün kendine vakit ayırmayı unutma! Sen iyi olursan herkes iyi olur.
9. Günlük meditasyonları aksatma bir nefes bile cok şeyi değiştirir.
10. An’da kal, anın tadını çıkar. Bırak gelmişi geçmişi, sen kendi içine ve an’a bak.
11. İyi geliyorsa sana her gün bir kart çek Mevlana’dan, Gandhi’den, Buddha’dan, Tarot’tan enerji yada Melek Kartlarından. Bir mesajın olsun kendine ve başlayan güne.
12. Karar jetonlarını sabahları hemen harcama. Hatta mümkünse bir kumbarada biriktir. Hem seni daha az yorarlar hem de ilerisi için daha çok takat sahibi olmanı sağlarlar.
13. Bir günlüğün olsun sabahları kalkınca yaz, kızınca yaz, sevinince yaz, istersen yatmadan önce yaz ama yaz… Beynin senin kandırabilir ama yazıların seni asla…
14. Nefes kolyeni çek, tesbih çek, La ilahe illa Allah çek, bildiğin mantraları çek ama başkalarının derdini tasasını ve kendi canının sıkıntısını çekme.
15. Hayatında ölmeden önce bir müzik aleti çal. Sesle müzikle hemhal ol.
16. Hayatında ölmeden önce bir şeyler çiz, boya bir eser bırak, gideceksen de öyle git.
17. Dilini, kalbini, bedenini ve kapının önünü temiz tut.”